Historie a vize Nordic Akademie

Založení naší specializované školy běžeckého lyžování se datuje do roku 2007. Přes skromné začátky se díky poctivému přístupu počet našich klientů každoročně rozrůstal. Již ve druhém roce jsme byli nuceni hledat posily v našich instruktorských řadách a v současnosti spolupracujeme zhruba s 10 instruktory.

Ač jsme v počátcích vycházeli z několika národních metodik výuky, postupem času jsme vymysleli nové a jinde nepublikované postupy, jak navést studenty na správnou cestu. Naším cílem je nejen naučit klienty komplexní sportovní techniku běžeckého lyžování zábavnou cestou během krátké doby, ale také prožít celkově velmi příjemný pobyt, na který budou rádi vzpomínat.

Naší vizí je nabídnout nejvyšší možnou kvalitu výuky, upřednostňujeme ubytování a stravu v co nejkvalitnějším prostředí i za cenu vyšších nákladů, a nakonec se bráníme spolupráci s výrobci, abychom mohli poskytovat rady nezávislé na aktuálním sponzorovi. Jelikož jízda na běžkách je překrásný zážitek, snažíme se bez nároku na zisk také přivést k tomuto sportu děti a dospělé, kterým by úvodní investice mohla zkomplikovat životní situaci - v minulosti jsme pořádali kurzy pro děti z dětských domovů, sociálně slabé a nebo zdravotně postižené sportovce a každoroční, ač drobnější podpora je samozřejmostí.

Instruktoři

petrPetr Kožíšek

Zakladatel Nordic Academy. Má odborné zázemí, mnoho závodních zkušeností a techniku bruslení by mu i mnozí reprezentanti mohli závidět. Absolvent pedagogické fakulty se zaměřením na tělesnou výchovu. Lyžuje již jen pro zábavu, proto ho na závodech poznáte podle vytříbené techniky výrazně vyčnívající nad právě projíždějící částí startovního pole. (Mimo jiné ho můžete oslovovat Mgr.)

 

 

 

zbynekZbyněk Kovář

Vedoucí instruktor, hlavní organizátor kurzů a zkušený instruktor, kterému není žádný sport cizí. Začínal jako univerzální sportovec a s postupem času se vypracoval na vynikajícího běžce na lyžích. Na závodech se držíval obvykle netakticky mezi 4.-10. místem, ač ho poslední dobou trápí zdravotní problémy. Dodnes nechápu, jak to dělal, ale vždy stál na startu v první řadě. Mimo jiné i trenér a trasér nevidomých běžců na lyžích. (Mimo jiné ho můžete oslovovat Mgr.)

 

 

dusanDušan Kožíšek

Dušan se účastní kurzů jako instruktor poměrně vzácně kvůli svým závodním, nyní trenérským reprezentačním povinnostem. Je známý nejen svými výbornými výkony, např. 3. místem v závodě Světového poháru v roce 2011, ale také dvěmi medailemi z MS. Rád Vám poskytne informace a zkušenosti s novými trendy, zároveň předává tyto zkušenosti našim instruktorům.

 

 

 

martinMartin Nosek

Ve svém mladším mládí byl špičkový běžec a získal mnoho medailí z republikových závodů. Dnes pracuje jako odborný asistent na vysoké škole v Ústí nad Labem a má papíry na oslovení: "Pane doktore". Je autorem několika publikací o metodice v běhu na lyžích a ve škole působí také jako konzultant metodiky. Své ovečky dokáže vybičovat na hranici jejich možností, avšak vyjímečné neúspěchy si bere osobně, a jeho svěřenci neuspět nemají povoleno. (Mimo jiné ho můžete oslovovat Mgr. a Ph.D.)

 

alt

Jan Hanus

Absolvent magisterského studia pedagogické fakulty se zaměřením na tělesnou výchovu a sport. Učit ve škole však nechce a věnuje se trenéřině mladých biatlonových reprezentantů. Vlastník několika průkazů. Od instruktora lyžování po instruktora vysokohorské turistiky. Trenér běhu na lyžích III. třídy-  tím to ale nekončí :) (Mimo jiné ho můžete oslovovat Mgr.)

 

lenka

Lenka Michálková

Přestože vlastní mnoho medailí z Mistrovství České republiky, zhlédla se ve výchově mládeže a již několik let provozuje lyžařskou školu pro jablonecké děti. V naší škole má na starosti především dětské kurzy, na jejichž konci je velmi obtížné dětem vysvětlit, že na další kurz musí pár týdnů počkat. 

 

Jana Kožíšková

 

Markéta Horáčková

  

A další

 


Termíny 2019/2020

Zobrazení vyžaduje připojení k Dokumentům Google.

Novinky emailem

Otázky na: info@nordicacademy.cz

Ceník 2019/2020

Typ Kurzu Cena
Víkendový 3 900 Kč/os
Jednodenní 1 400 Kč/os
Zahraniční Ramsau 10 900 - 13 900 Kč/os
Dětský (den) 800 Kč/os
Pronájem instruktora 2 000 - 4 000 Kč/lekce

Kolečkové lyže a připrava - skupina

600 Kč/den - 350 Kč půl den

Kolečkové lyže a připrava - privátní 500 Kč/hodina

dáváme skupinové a věrnostní slevy, jsme partnerem firemních benefitů - benefit-plus. 
více informací naleznete v detailním ceníku kurzů

Translator

Z fotogalerie

00280.jpg

Anketa

Co očekáváte od svého instruktora?
 

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 55