Historie a vize Nordic Akademie

Založení naší specializované školy běžeckého lyžování se datuje do roku 2007. Přes skromné začátky se díky poctivému přístupu počet našich klientů každoročně rozrůstal. Již ve druhém roce jsme byli nuceni hledat posily v našich instruktorských řadách a v současnosti spolupracujeme zhruba s 10 instruktory.

Ač jsme v počátcích vycházeli z několika národních metodik výuky, postupem času jsme vymysleli nové a jinde nepublikované postupy, jak navést studenty na správnou cestu. Naším cílem je nejen naučit klienty komplexní sportovní techniku běžeckého lyžování zábavnou cestou během krátké doby, ale také prožít celkově velmi příjemný pobyt, na který budou rádi vzpomínat.

Naší vizí je nabídnout nejvyšší možnou kvalitu výuky, upřednostňujeme ubytování a stravu v co nejkvalitnějším prostředí i za cenu vyšších nákladů, a nakonec se bráníme spolupráci s výrobci, abychom mohli poskytovat rady nezávislé na aktuálním sponzorovi. Jelikož jízda na běžkách je překrásný zážitek, snažíme se bez nároku na zisk také přivést k tomuto sportu děti a dospělé, kterým by úvodní investice mohla zkomplikovat životní situaci - v minulosti jsme pořádali kurzy pro děti z dětských domovů, sociálně slabé a nebo zdravotně postižené sportovce a každoroční, ač drobnější podpora je samozřejmostí.

Instruktoři

petrPetr Kožíšek

Zakladatel Nordic Academy. Má odborné zázemí, mnoho závodních zkušeností a techniku bruslení by mu i mnozí reprezentanti mohli závidět. Absolvent pedagogické fakulty se zaměřením na tělesnou výchovu. Lyžuje již jen pro zábavu, proto ho na závodech poznáte podle vytříbené techniky výrazně vyčnívající nad právě projíždějící částí startovního pole.

zbynekZbyněk Kovář

Hlavní organizátor kurzů a zkušený instruktor, kterému není žádný sport cizí. Začínal jako univerzální sportovec a s postupem času se vypracoval na vynikajícího běžce na lyžích. Na závodech se drží obvykle netakticky mezi 4.-10. místem, ač ho poslední dobou trápí zdravotní problémy. Dodnes nechápu, jak to dělá, ale vždy stojí na startu v první řadě. Mimo jiné i trenér a trasér nevidomých běžců na lyžích.

dusanDušan Kožíšek

Dušan se účastní kurzů jako instruktor poměrně vzácně kvůli svým závodním povinnostem. Je známý nejen svými výbornými výkony, např. 3. místem v závodě Světového poháru v roce 2011, ale také dvěmi medailemi z MS. Rád Vám poskytne informace a zkušenosti s novými trendy, zároveň předává tyto zkušenosti našim instruktorům.

martinMartin Nosek

Ve svém mladším mládí byl špičkový běžec a získal mnoho medailí z republikových závodů. Dnes pracuje jako odborný asistent na vysoké škole v Ústí nad Labem a má papíry na oslovení: "Pane doktore". Je autorem několika publikací o metodice v běhu na lyžích a ve škole působí také jako konzultant metodiky. Své ovečky dokáže vybičovat na hranici jejich možností, avšak vyjímečné neúspěchy si bere osobně, a jeho svěřenci neuspět nemají povoleno .

Jan Hanus

Absolvent bakalářského studia pedagogické fakulty se zaměřením na tělesnou výchovu a sport. Nyní bojující o titul Mgr. Učit ve škole však nechce, chce se věnovat trenéřině. Vlastník několika průkazů. Od instruktora lyžování po instruktora vysokohorské turistiky. Trenér běhu na lyžích III. třídy-  tím to ale nekončí :)

lenka

Lenka Michálková

Přestože vlastní mnoho medailí z Mistrovství České republiky, zhlédla se ve výchově mládeže a již několik let provozuje lyžařskou školu pro jablonecké děti. V naší škole má na starosti především dětské kurzy, na jejichž konci je velmi obtížné dětem vysvětlit, že na další kurz musí pár týdnů počkat.

A další

Markéta Horáčková

Jan Kulhánek

Šárka Hvězdová

Termíny 2016/2017

Zobrazení vyžaduje připojení k Dokumentům Google.

Novinky emailem

Přihlásit se k odběru novinek emailem

Odhlásit z odběru

Otázky na: info@nordicacademy.cz

Ceník 2016/2017

Typ Kurzu Cena
Víkendový 3 600 Kč/os
Jednodenní 1 200 Kč/os
Zahraniční Ramsau 8 500 Kč/os
Dětský (den) 800 Kč/os
Pronájem instruktora 2 000 - 4 000 Kč/lekce

dáváme skupinové a věrnostní slevy, jsme partnerem firemních benefitů - benefit-plus.
více informací naleznete v detailním ceníku kurzů

Translator

Z fotogalerie

Co očekáváte od svého instruktora?

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 101