• Historie a vize Nordic Akademie

Založení naší specializované školy běžeckého lyžování se datuje do roku 2007. Přes skromné začátky se díky poctivému přístupu počet našich klientů každoročně rozrůstal. Již ve druhém roce jsme byli nuceni hledat posily v našich instruktorských řadách a v současnosti spolupracujeme zhruba s 10 instruktory.

Ač jsme v počátcích vycházeli z několika národních metodik výuky, postupem času jsme vymysleli nové a jinde nepublikované postupy, jak navést studenty na správnou cestu. Naším cílem je nejen naučit klienty komplexní sportovní techniku běžeckého lyžování zábavnou cestou během krátké doby, ale také prožít celkově velmi příjemný pobyt, na který budou rádi vzpomínat.

Naší vizí je nabídnout nejvyšší možnou kvalitu výuky, upřednostňujeme ubytování a stravu v co nejkvalitnějším prostředí i za cenu vyšších nákladů, a nakonec se bráníme spolupráci s výrobci, abychom mohli poskytovat rady nezávislé na aktuálním sponzorovi. Jelikož jízda na běžkách je překrásný zážitek, snažíme se bez nároku na zisk také přivést k tomuto sportu děti a dospělé, kterým by úvodní investice mohla zkomplikovat životní situaci - v minulosti jsme pořádali kurzy pro děti z dětských domovů, sociálně slabé a nebo zdravotně postižené sportovce a každoroční, ač drobnější podpora je samozřejmostí.

Instruktoři

petrMgr. Petr Kožíšek

Zakladatel Nordic Academy. Má odborné zázemí, mnoho závodních zkušeností a techniku bruslení by mu i mnozí reprezentanti mohli závidět. Absolvent pedagogické fakulty se zaměřením na tělesnou výchovu. Lyžuje již jen pro zábavu, proto ho na závodech poznáte podle vytříbené techniky výrazně vyčnívající nad právě projíždějící částí startovního pole.

zbynekMgr. Zbyněk Kovář

Vedoucí instruktor, hlavní organizátor kurzů, zkušený a nadšený instruktor s 20ti letou praxí, kterému není žádný sport cizí. Držitel trenérské licence. Začínal jako univerzální sportovec a s postupem času se vypracoval na vynikajícího běžce na lyžích. Na závodech se držíval obvykle netakticky mezi 4.-10. místem. Dodnes nechápu, jak to dělal, ale vždy stál na startu v první řadě. Mimo jiné i trenér a trasér nevidomých běžců na lyžích.

dusanDušan Kožíšek

Vícemistr světa, olympionik a bývalý reprezentant. Dušan se účastní kurzů jako instruktor poměrně vzácně kvůli svým závodním, nyní
trenérským reprezentačním povinnostem.Je známý nejen svými výbornými výkony, např. 3. místem v závodě Světového poháru v roce 2011, ale také dvěmi medailemi z MS. Rád Vám poskytne informace a zkušenosti s novými trendy, zároveň předává tyto zkušenosti našim instruktorům.

martinMgr. Martin Nosek Ph.D.

Ve svém mladším mládí byl špičkový běžec a získal mnoho medailí z republikových závodů. Dnes pracuje jako odborný asistent na vysoké škole v Ústí nad Labem a má papíry na oslovení: "Pane doktore". Je autorem několika publikací o metodice v běhu na lyžích a ve škole působí také jako konzultant metodiky. Své ovečky dokáže vybičovat na hranici jejich možností, avšak vyjímečné neúspěchy si bere osobně, a jeho svěřenci neuspět nemají povoleno.

Mgr. Jan Hanus

Absolvent magisterského studia pedagogické fakulty se zaměřením na     tělesnou výchovu a sport. Učit ve škole však nechce a věnuje se trenéřině   mladých biatlonových reprezentantů. Vlastník několika průkazů. Od   instruktora lyžování po instruktora vysokohorské turistiky. Trenér běhu na   lyžích III. třídy-tím to ale nekončí :)

alt Mgr. Jana Kožíšková

Odchovankyně Lyžařského klubu Lomnice nap Popelkou s radostí předává   své lyžařské a závodnické zkušenosti a dovednosti v rámci kurzů Nordic
 Academy již několik let od těch nejmenších až po ty nejzkušenější.

Termíny 2023/2024

Zobrazení vyžaduje připojení k Dokumentům Google.

Novinky emailem

Otázky na: info@nordicacademy.cz

Ceník 2023/2024

Typ Kurzu Cena
Víkendový 4 800 - 4 950Kč/os
Jednodenní 1 600 Kč/os

Dětský (den)

900 Kč/os

Pronájem instruktora

2 000 - 3500 Kč/lekce

Zahraničí Dachstein 4 dny

16 600 Kč/os

Zahraničí Seiser Alm 4 dny

26 000 Kč/os

Dachstein - doprovod

7 950 Kč/os

Kolečkové lyže a připrava - skupina

700 Kč/den - 350 Kč půl den

Kolečkové lyže a připrava - privátní od 700 Kč/hodina

dáváme skupinové a věrnostní slevy, jsme partnerem firemních benefitů - benefit-plus.
více informací naleznete v detailním ceníku kurzů

Translator

Z fotogalerie

Co očekáváte od svého instruktora?

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 16