Zápisky - DĚTSKÝ KURZ 4. 2. 2017

 

Harrachov se v sobotu  3. února probudil do deštivého rána. Studené kapky zkrápěly bělostný sníh, který pomalu měnil svou strukturu. Naši instruktoři Jana a Honza netušili, kolik dětí a rodičů se odhodlá vyzkoušet lyžování na mokrém sněhu, ale už po 9 hodině na ně v areálu čekalo 13 natěšených dětí s trochu ustaranými rodiči. Ti z zpovzdálí sledovali, jak jejich ratolesti někdy i poprvé nazouvají běžecké lyže.

Jana s Honzou nejdříve dětem seřídili poutka na holích, aby drobné ručky nevisely hluboko pod madly a poté se pustili do rozcvičky, aby se děti rozehřáli před vlastním ježděním. Podobně jako u dospělých se i děti na začátku kurzu učily držet rovnováhu na lyžích. Z mírného kopečka nejdříve sjížděly v drobném bobku s pokrčeným koleny a poté napodobovaly instruktory při zvedání lyží nad jednotlivými překážkami. Když si rovnováhu osvojily, přesunuly se na hlavní stadion, kde si dopolední lyžování zpestřily hrou fotbalu na běžkách.

Kolem poledne se pak v nedaleké restauraci kousek pod lyžařským areálem děti výborně nadlábly a načerpaly síly na druhou odpolední fázi. Po obědě nebyl potřeba klystýr, ale tekutý vosk klistr, který byl v mokrém sněhu nejlepší na odraz. Děti si s instruktory nejdříve procvičovaly střídavý krok, poté soupaž a některým se dařila i koordinačně náročnější koloběžka. Pro nácvik dobrého odrazu si děti sundaly jednu lyži a při společných štafetových závodech se jim pak dařilo zvládnout krátké úseky i ve dvojicích. Rozdělení týmů na dívky a chlapce děti motivovalo k pozitivní rivalitě, kdy dívky překvapivě v soutěžích často vítězily. Po herním okénku si Jana s Honzou rozdělili malé lyžaře do menších skupinek dle jejich pokročilosti a věnovali se dětem individuálně při nácviku správné techniky.

Odpolední kurz byl zakončen společnou projížďkou po areálu a kulatými odměnami v podobě sladkých Fidorek. Nesměla chybět ani společná fotografie, která dokládá, jak moc si děti kurz užily.

Jana

 

Termíny 2018/2019

Zobrazení vyžaduje připojení k Dokumentům Google.

Novinky emailem

Otázky na: info@nordicacademy.cz

Ceník 2018/2019

Typ Kurzu Cena
Víkendový 3 900 Kč/os
Jednodenní 1 400 Kč/os
Zahraniční Ramsau 10 900 - 13 900 Kč/os
Dětský (den) 800 Kč/os
Pronájem instruktora 2 000 - 4 000 Kč/lekce
Kolečkové lyže a připrava 600 Kč/den - 350 Kč půl den

dáváme skupinové a věrnostní slevy, jsme partnerem firemních benefitů - benefit-plus. 
více informací naleznete v detailním ceníku kurzů

Návštěvnost

mod_vvisit_counterDnes82
mod_vvisit_counterVčera200
mod_vvisit_counterTento týden282
mod_vvisit_counterMinulý týden1413
mod_vvisit_counterTento měsíc4390
mod_vvisit_counterMinulý měsíc5899
mod_vvisit_counterCelkem430949

,
Dnes: Led 22, 2019

Translator

Z fotogalerie

00126.jpg

Anketa

Co očekáváte od svého instruktora?