Zápisky z kurzu - Harrachov

Odvolávám co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil. Takto by se dal charakterizovat úvod a příprava na kurz, který jsme na svátek zamilovaných zakončili. Jelikož předpověď počasí v týdnu nebyla úplně růžová, příroda si s námi letos pěkně zahrává, a k tomu byly v plánu na Harrachovském stadionu velké závody tzv. Slavic Cup s mezinárodní účastí, tak jsme ve středu byli donuceni z důvodu nedostatku sněhu a i místa k učení, zaslat ne zrovna pozitivní informaci, že kurz bude zrušen.

Závody ale zrušili, neboť sněhu nebylo tolik, aby se mohli uspořádat na odpovídající úrovni.To samozřejmě pomohlo nám a původní myšlenku, uspořádat kurz, v tomto případě věnovaný pouze klasice, jsme oprášili a odvolali původní zrušení. Ne však všichni této zprávě uvěřili, nebo měli již náhradní program, takže se dala dohromady jedna skupinka, nadšených a věrných lyžařů a samozřejmě velmi šikovných. Jak už jsem uvedli, tento způsob zimy se mi zdá poněkud podivný, takto bychom mohli konstatovat letošní zimu. Neboť v nížině vládne stále jarní počasí, na horách se za jeden týden vystřídá několik ročních období, a to již třetí týden za sebou. Ke konci týdne vždy nachumelí, a přituhne, o víkendu už se začíná oteplovat v pondělí a úterý vládne jaro i na horách, vše roztaje, aby zase ve čtvrtek a pátek vše nachumelilo zpět.

V pátek ráno jsme začali víkend jednodenním kurzem se skupinkou zrakově postižených z nadace Leontinka, kde nám stačilo k namazaní tuhý červený a láhev Fernetu, kterou chlapci ladili formu a odraz. V sobotu jsme pokračovali v krasojízdě, ale již na hezky naklistrovaných prkýnkách.

Večer po přednášce, jsme udělali malou změnu a zašli do místní sklárny a pivovaru na jedno před spaním. Ale opravdu byla jen tři. Jelikož nás nebylo mnoho, mohli jsme si dovolit déle po obědě lenošit a dopřávat si kávičky, dortíčky atd. Naopak paní hostinská na Roubence nás do toho nutila, že prý abychom neuvolnili moc míst pro nové hosty. Moc rád jsem to sice neslyšel, ale klienti ano. Ale co, na konec i já se nechal přesvědčit a obměkčit, nějaký ten dortíček dal a minutku na více věnoval, možná proto, že byl ten Valentýn.

Ať to frčí

Zbyněk

Termíny 2017/2018

Zobrazení vyžaduje připojení k Dokumentům Google.

Novinky emailem

Otázky na: info@nordicacademy.cz

Ceník 2017/2018

Typ Kurzu Cena
Víkendový 3 700 Kč/os
Jednodenní 1 300 Kč/os
Zahraniční Ramsau 9 500 Kč/os
Dětský (den) 800 Kč/os
Pronájem instruktora 2 000 - 4 000 Kč/lekce
Kolečkové lyže a připrava 600 Kč/den - 350 Kč půl den

dáváme skupinové a věrnostní slevy, jsme partnerem firemních benefitů - benefit-plus. 
více informací naleznete v detailním ceníku kurzů

Návštěvnost

mod_vvisit_counterDnes110
mod_vvisit_counterVčera270
mod_vvisit_counterTento týden1970
mod_vvisit_counterMinulý týden2156
mod_vvisit_counterTento měsíc5677
mod_vvisit_counterMinulý měsíc10521
mod_vvisit_counterCelkem397136

,
Dnes: Srp 19, 2018

Translator

Z fotogalerie

00030.jpg

Anketa

Co očekáváte od svého instruktora?