Zápisky z kurzu Harrachov/Jakuszyce

 

Na víkendovém kurzu se sešly nesourodé skupinky lyžařů. Tyto komplikovaly rozdělování do pokojů i následně mezi instruktory, což se neobešlo bez kompromisů.

Ráno nás přivítal mráz a křupavý prašánek. Bohužel ski areál Harrachov letos stopy na stadionu z nějakého důvodu nedělá, a proto klasici odpoledne jeli do Jakuszyc, kde měli podmínky výrazně lepší.
Bruslaři měli podmínky téměř ideální. Ukázalo se, že některé lyže už nejdou zachránit ani profesionální péčí, a umí značně zkomplikovat život běžného kurzíka. Také je zajímavé, že i nejmenovaná pražská speciálka umí prodat hole o 7 cm delší, než dokáže běžný lyžař zvládnout. Na druhou stranu lepší, než kdyby byly krátké. Celý den se intenzivně cvičilo a na závěr za hustého sněžení se uskutečnilo oblíbené nátáčení telenovely Nordic Academy.
Večerní rozbory odhalily nečekaně spoustu potenciálu ke zlepšení, na který jsme po Zbyňkově informačně zcela vyčerpávající přednášce lehce přimazali vínem.
Druhý den nás čekala lehká obleva, tedy vlhký a středně těžký sníh. Dopolední cvičení jsme přesunuli z větší části do horní části tratí, kvůli krajskému přeboru žactva. Ač areál ujel jen jejich okruh, noční sněhová nadílka se ušlapala prakticky okamžitě. Strategická poloha základního tábora na křižovatce se ukázala jako záchranná pro nečekaně mnoho vyčerpaných a ztracených turistů (na 3. km tratí :-)). Klasici zvolili jistotu v Jakuszycích, kde měli výborné podmínky, a davy také davy projíždějících obdivovatelů užívajících si možná jednu z posledních pěkných lyžovaček před nadcházející oblevou.
Navzdory drobným přešlapům nás po celou dobu kurzu oblažovala výborná kuchyně, tímto děkuji všem zapojeným kuchařům/dám i číšníkům/cím!

Termíny 2018/2019

Zobrazení vyžaduje připojení k Dokumentům Google.

Novinky emailem

Otázky na: info@nordicacademy.cz

Ceník 2018/2019

Typ Kurzu Cena
Víkendový 3 900 Kč/os
Jednodenní 1 400 Kč/os
Zahraniční Ramsau 10 900 - 13 900 Kč/os
Dětský (den) 800 Kč/os
Pronájem instruktora 2 000 - 4 000 Kč/lekce
Kolečkové lyže a připrava 600 Kč/den - 350 Kč půl den

dáváme skupinové a věrnostní slevy, jsme partnerem firemních benefitů - benefit-plus. 
více informací naleznete v detailním ceníku kurzů

Návštěvnost

mod_vvisit_counterDnes83
mod_vvisit_counterVčera200
mod_vvisit_counterTento týden283
mod_vvisit_counterMinulý týden1413
mod_vvisit_counterTento měsíc4391
mod_vvisit_counterMinulý měsíc5899
mod_vvisit_counterCelkem430950

,
Dnes: Led 22, 2019

Translator

Z fotogalerie

00290.jpg

Anketa

Co očekáváte od svého instruktora?