Zápisky z kurzu - Dachstein

Rok s rokem se nám sešel a my se opět setkali na oblíbeném místě, na ledovci Dachstein. Pro letošek jsme udělali malou změnu a vyrazili „až“ v listopadu. Následkem toho nás čekali lepší sněhové podmínky, méně lidí ve stopě a o to více prostoru pro trénink. Plán být kratšího mezidobí bez sněhu v ČR třeba také vyjde.

Možná právě loňská špatná zima zcela naplnila kurz na ledovci a museli jsme využít i dalšího ubytování u sousedů námi oblíbených apartmánů u Rozy.
Letos máme i premiéru v podobě dětského kurzu na ledovci, kde Jolanka, Adam a Ríša si mohli jak zaběžkovat, tak pro zpestření a odpočinek i zasjezdovat. A usuzuji, podle jejich úsměvů na tvářích, že byli se svoji instruktorkou Markétou spokojeni.

Klasicky bylo klasiků méně než bruslařů, ale to našemu skvělému klasickému instruktorovi pro klasiku Martinovi klasicky nevadilo :-). Občas si zaklasil, občas zabruslil, kdo prostě umí, ten umí.
Přivítali jsme mezi námi stálé a nám léta známé tváře, což je vždy příjemné shledání, ale i nováčky, kteří se s vyšší nadmořskou výšku prali statečně. Aby ne, vždyť mezi nimi byl i olympijský vítěz.V apartmánu č. 1 vládla příjemná rodinná atmosféra, sportem a tréninkem laděná a o patro výše, v apartmánu číslo 2, byla atmosféra rovněž velmi přátelská a k tomu hruškovicí provoněná, kterou si "skluzan vychutnávač" polehoučku usrkával. Pavel nenechal nic náhodě a vzhledem k zásobě několika lahví rozhodně nic nepodcenil. Lidový vyprávěč Karpi se postaral o skvělou zábavu v podání několika podařených vtipů, které se stěží dají dále publikovat. Lidé opět nezklamali a jako obvykle se sešla různorodá, ale velmi přijemná parta nadšených lyžařů.

Na závěr je třeba opět pochválit počasí, neboť první 3 dny bylo nádherné, téměř azurové počasí s panoramatickými výhledy. Poslední den nám pro zpestření ukázalo Dachsteinské počasí i svou druhou tvář, nadělilo nám několik centimetrů sněhu, vítr ošlehal naše tváře a tratě se zahalili do bílého pláště. O to více chutnal závěrečný borůvkový knedlík, sypaný mákem a zalitý výborným vanilkovým krémem.

Přesvědčit na příští rok se můžete i Vy na vlastní kůži! Ať to frčí a snad brzy se opět všichni potkáme ve stopě.

Skol.

Zbyněk Kovář

Termíny 2017/2018

Zobrazení vyžaduje připojení k Dokumentům Google.

Novinky emailem

Otázky na: info@nordicacademy.cz

Ceník 2017/2018

Typ Kurzu Cena
Víkendový 3 700 Kč/os
Jednodenní 1 300 Kč/os
Zahraniční Ramsau 9 500 Kč/os
Dětský (den) 800 Kč/os
Pronájem instruktora 2 000 - 4 000 Kč/lekce
Kolečkové lyže a připrava 600 Kč/den - 350 Kč půl den

dáváme skupinové a věrnostní slevy, jsme partnerem firemních benefitů - benefit-plus. 
více informací naleznete v detailním ceníku kurzů

Návštěvnost

mod_vvisit_counterDnes374
mod_vvisit_counterVčera492
mod_vvisit_counterTento týden2183
mod_vvisit_counterMinulý týden3125
mod_vvisit_counterTento měsíc9682
mod_vvisit_counterMinulý měsíc10435
mod_vvisit_counterCelkem377860

,
Dnes: Čer 22, 2018

Translator

Z fotogalerie

00136.jpg

Anketa

Co očekáváte od svého instruktora?